Koostööprojekt - Loovik

Koostööprojekt - Loovik

Tere, mina olen Eliise Endemann, üks Looviku autoritest.

Looviku idee sündis algselt koolitöö käigus, kui ettevõtluse õppeaines tuli igal tiimil välja mõelda oma toode või teenus. Meie tiimi idee oli märkmik, mis arendaks loovust. Neljakesi pead kokku pannes asusime asja juurde. Kõigepealt pidime paika panema sihtgrupi, kellele on meie toode suunatud. Sobiva sihtgrupi määramine on turunduse juhtimises turundusplaani üks olulisemaid tegevusi. Järgmiseks tuli välja mõelda nimi, mis sobiks märkmiku idee ja sisuga. Nimeks sai Loovik, mis tuleneb kahest sõnast – loovus ja märkmik.

Missioon, visioon

Tegime esialgsed logokavandid, kaanekujundused ja mockupid. Mõtlesime välja juba mõningad harjutused, mida tahtsime Loovikus kajastada. Kui visioon ja missioon sai paika, hakkasime sponsoreid/kirjastajaid otsima. Saatsime laiali kirjastustele e-maile, kus tutvustasime oma ideed. Meile vastas Rahva Raamat, kes oli ideest huvitatud. Suheldes edasi Rahva Raamatu kirjastuse projektijuhiga Dea Oidekiviga, saime Loovikule veelgi hoogu juurde. Tänu Dea kogemustele ja supervõimetele saime Looviku veel paremaks, kui me esialgu ette kujutasime! Saime kogu Looviku kujunduse, küljenduse ja sisu ise teostada. Imeline kameeleon foolium trükk sai teoks just tänu Rahva Raamatule!

Modell: Anneli Roopa         Foto: Eliise Endemann
Modell: Mai Triin Puström          Foto: Eliise Endemann

Mis see Loovik endast õigupoolest kujutab?

Looviku eesmärk on olla kaaslane loomingulisele inimesele, kellele meeldib üles tähendada tsitaate ja omaenda häid mõtteid ning kritseldada paremate ideede saamiseks märkmikesse. Joonelised lehed on märkmete tegemiseks. Neid võib täita näiteks loengus ja tööpostil või ükskõik, kus väike mõttepaus vajalik on. Paarislehe vastasküljel on harjutus, mis pakub pisukest kunstipärast väljakutset. Loovikus olevad ülesanded on suunatud loomingulise mõtlemise arendamisele, protsessile ja mängulisusele, mis omakorda arendavad probleemilahendusoskust. Ülesannete eesmärk ei ole koolitada kunstnikku, vaid läbi loovate teemade harjutada käelisi oskusi ja pakkuda mõtete rahustamiseks pausi.

Ei ole ühtki andetut inimest, meis kõigis pesitseb loovus, mis ootab väljapääsu.

Meie oleme Looviku koostajad: Eliise Endemann, Elis Mets, Patrik Org ja Lisann Posti. Meid ühendab huvi kunsti vastu, mis tõi meid kokku Tartu Kunstikooli õppima graafilist disaini. Loovik on nüüdseks jõudnud reaalsuseni. Tule kaasa, lase mõtetel voolata ja leia oma loominguline potentsiaal!
Loovik on müügil Rahva Raamatu kauplustes üle Eesti ja saadaval ka e-poes!

Vaata ka Loovikut Facebookis ja Instagramis
info.loovik@gmail.com

© Rahva Raamat AS, 2019
Toimetaja: Kairi Jurtom
Projektijuht: Dea Oidekivi
Trükitud Tallinna Raamatutrükikojas
ISBN 978-9949-664-97-9 (köites)
Ilmumisaasta: 2019
Formaat: Kõvakaaneline
Lehekülgi: 80 lk
Mõõt: 210x148x11 (mm)

54321
(0 votes. Average 0 of 5)